Sekret spokojnego i bezpiecznego życiaNie ma chyba osoby, która nigdy nie marzyłaby o życiu bez problemów, bez żadnych kłopotów i komplikacji, lecz toczącym się spokojnym, bezpiecznym tokiem. Dla wielu wierzeń buddyjskich czy hinduskich jest to właśnie pierwotny i najważniejszy cel: znaleźć i wykorzystać w praktyce sekret spokojnego żywota z dala od trosk, obowiązków i negatywnych emocji.


Także w innych kulturach takie życie uchodzi nierzadko za wyznacznik szczęścia. Znalezienie pracy, założenie rodziny i spokojne życie do późnych lat bez chorób i bez problemów to dla wielu osób najprostsza definicja szczęścia, które można osiągnąć na ziemi. 


Najczęściej jednak pozostaje to wyłącznie w sferze marzeń, ponieważ sekret takiego życia jest dla wielu osób nieosiągalny; zbyt trudny, stąd sięgają po różne używki, które ich uzależniają. 

Współczesny świat jest zbyt nowoczesny, monotonny i zbyt szybki, aby każdy człowiek mógł się zatrzymać, pomedytować i pokontemplować jego istotę, a tym samym poszukać drogi do własnego szczęścia i spełnienia.

Komentarze

Popularne posty